Shure KSE1200 - новітні технології та портативний звук преміум класу
Нещодавно компанія Shure презентувала широкому загалу аудіосистему KSE1200. Новинка розширила лінійку продуктів електростатичного прослуховування Sound Isolating™. Електростатична система KSE1200 спільно з навушниками обіцяє високоякісний звук. Це можливо за рахунок низького рівня спотворень і швидкої реакції на сигнали. Для цього потрібен спеціальний високо-поляризуючий підсилювач, який йде в комплекті. Shure KSE1200 є доступнішою версією флагманів KSE1500, представлених у 2015 році. Варто відзначити, що в KSE1200 не ввійшов цифро-аналоговий перетворювач. Саме це і дозволило знизити кінцеву вартість пристрою на 1000$.
Shure KSE1200 - більше, ніж ідеальний звук
У той час, як кожна High End компанія запевняє, що її продукція найкраща на планеті, Shure взяла і розробила таку. Це сталося три роки тому в особі електростатичних внутрішньоканальних навушників KSE1500. Про те, що електростатика - це топовий вибір для аудіотехніки, не знає тільки ледачий. Однак до сих пір нікому не вдавалося належним чином реалізувати технологію в крихітних «затичках». Через 20 років роботи з вкладишами, Shure виконала цю нелегку задачу, що стала кульмінацією всіх попередніх досягнень. А директор з менеджменту продуктів Метт Енгстрем (Matt Engstrom) зазначив, що KSE1500 - це вершина творчої та інженерної думки Shure в даному сегменті.
Як вже зазначалося, KSE1500 дорожче від новинки на 1000$. Правда за ці гроші користувач отримує не тільки недосяжний звук навушників. Але і цілий комплект із топового підсилювача і DSP-процесора. І ось на радість прихильникам в Токіо Shure представила нову модель електростатичних навушників KSE1200. Пристрій коштує значно дешевше лише через відсутність DSP-модуля, самі ж навушники в точності повторюють флагманські KSE1500.
Електростатичні навушники - мега звучання
У переважній більшості аудіоколонок і навушників використовуються електродинамічні драйвери, або, кажучи по простому, динаміки. Такий випромінювач складається з мембрани, з'єднаною з провідною котушкою. Який в свою чергу, знаходиться в полі постійного магніту. На котушку подається змінний струм (аналоговий сигнал), і взаємодія електричних полів призводить котушку в рух. Відповідно вібрує і мембрана, перетворюючи аудіопотік в чутний нами звук. Однак, ця система вкрай недосконала: котушка впливає на діафрагму в її центрі, тому мембрана непропорційно згинається. Внаслідок чого це призводить до великої кількості спотворень. Цього і багатьох інших недоліків позбавлений інший тип випромінювача - електростатичний.
Такий драйвер являє собою найтоншу мембрану, вміщену між двома решітками-статорами. Легка і чутлива пластина мембрани сприймає вплив електричного поля рівномірно по всій своїй поверхні. А тому сам звук генерується неперевершеної чистоти і балансу. Shure KSE1200 - це вкладиші, випромінювачі які представляють собою описану вище технологію. Звук старшої моделі KSE1500 назвали найкращим у своєму роді The Verge, What Hi-Fi та багато інших авторитетних видань. Особливістю електростатичних драйверів є необхідність високої напруги, що покликаний забезпечити спеціальний підсилювач. Тому KSE1200, як і модель-попередник, поставляється з відповідним портативним пристроєм.
Конструкція і дизайн для безпрецедентної деталізації звуку
Візуально новинка являє собою класичні вкладиші, виконані в традиційному для Shure стилі. Прозорі корпуси овальних плоских чаш дозволяють бачити нутрощі пристрою. На фронтальних площинах корпусів розташовані кружки з логотипом компанії. З зворотних сторін перпендикулярно до чаш приєднані внутрішньо канальні звуководи з чорними амбушурами-насадками. Останні виготовлені з м'якої піни з ефектом пам'яті - за такі гроші іншого можна було і не очікувати. Верхні межі корпусів плавно переходять в кутові роз'єми для підключення аудіо кабелю: використовуються спеціальні порти з шістьма конекторами. Товстий кабель згинається в місцях приєднання до чаш - для завушного носіння. На зворотному боці проводу з текстильною оболонкою знаходиться значний штекер, знову-таки багатоконекторний. Роз'єм підключається у відповідне гніздо підсилювача.
На відміну від багатофункціонального приладу, що йде в комплекті з флагманом KSE1500, молодша модель поставляється з портативним підсилювачем, який не має додаткових опцій. Тут немає ЦАПа і DSP-процесора - в цьому і полягає єдина відмінність моделей. Зовні підсилювач являє собою коробочку розміром з кнопковий телефон, та формою паралелепіпеда, округленого на гранях. На верхньому торці розташовуються ребристе коліщатко регулювання гучності. А також лінійний вхід, вихід на навушники та індикатори роботи пристрою. У комплект KSE1200 входить цілий набір першокласних амбушур (силіконових, пінних та гумових «ялиночок»). Також комплект включає в себе різноманітні кабелі та перехідники. Вага навушників без підсилювача складає 44 грами.
KSE1200 для найчистішого, найпрозорішого звучання
У характеристиках звуку та внутрішній начинці, як зазначалось вище, KSE1200 нічим не поступається старшій моделі. Єдина відмінність - відсутність вбудованого в комплекті підсилювача ЦАПа. Але це може стати для користувача навіть плюсом, якщо його влаштовує звук власного перетворювача. Така особливість стане актуальною для власників Hi-Fi плеєрів. ЦАП яких у зв'язці з підсилювачем KSE1200 може дати навіть краще звучання. Частотний діапазон моделі становить значні 10 Гц - 50 кГц. Чутливість - 113 дБ. На останній параметр можна не звертати увагу, оскільки без комплектного підсилювача навушники все одно не «заграють». А з його участю про цю характеристику можна забути. Виняток становлять користувачі власних підсилювачів для «електростатики».
Зазвичай електростатичні навушники мають відкрите акустичне оформлення. Однак KSE1200, будучи портативними, отримали при розробці закриті звукові камери. Модель має гарну звукоізоляцію. Форма чаш у купі зі запатентованою технологією Sound Isolating здатна блокувати навколишній шум рівня до 37 дБ. Що стосується самого звучання навушників, то воно неперевершене для внутрішньоканальних навушників. Принаймні, так стверджують всі, хто мав справу з аналогічною моделлю KSE1500.
Більше електростатики!
Не так давно Shure припинила випуск голок й картриджів для вінілових програвачів - за словами представників компанії, це рішення обумовлене божевільною конкуренцією, а не старінням даної продукції. І якщо ця новина здається вам сумною - краще порадійте за нові «електростатичні» розробки компанії, навіть якщо KSE1200 вам не по кишені. Завдяки таким компаніям як Shure, несправедливо забута технологія електростатичних драйверів, можливо, одного разу стане популярною у аудіобрендів. І якщо це трапиться - наші навушники й аудіосистеми зазвучать зовсім по-іншому!